سیستم کنفرانس

سیستم کنفرانس به عنوان اصلی ترین بخش سالن جلسات دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و تجهیزاتی که در این بخش استفاده می شود، باید بالاترین کیفیت را داشته باشند. تجهیزات سیستم کنفرانس متشکل از بخش های صوتی، تصویری و نورپردازی می باشد که میکروفن کنفرانس، دوربین کنفرانس، اسپیکرفون را شامل می شود. بنابراین برای اثربخشی بهتر، اتاق کنفرانس باید دارای تجهیزات صوتی و تصویری لازم باشد. به عبارتی یک اتاق مجهز، کلید داشتن  جلسات موفق است. وقتی از ابزارهای مناسب در سالن های کنفرانس استفاده شود، جلسات و کنفرانس ها بسیار پربارتر از آنچه که در تصور شما می باشد، برگزار خواهد شد. در ادامه به معرفی کامل سیستم کنفرانس می پردازیم.

تقویت صدا داخل سالن

قابلیت انجام رای گیری

ضبط صدا جلسات

ایجاد نظم در جلسه

تصویربرداری اتوماتیک

برقراری تماس های آنلاین

کاربرد سیستم کنفرانس

مهمترین کاربرد سیستم کنفرانس دریافت، تقویت و بازپخش صدای سخنرانان می باشد. در یک سیستم سالن کنفرانس در مقابل هر نفر یک کنسول (میکروفن کنفرانس) و نمایشگر قرار می گیرد. اگر نظارتی روی میکروفون ها نباشد هر یک از شرکت کنندگان می توانند شروع به صحبت کنند و این شرایط نظم جلسه را بر هم می زند. بنابراین علاوه بر کاربردهای ذکر شده، مدیریت میکروفون ها از جمله کاربردهای مهم این سیستم محسوب می شود. در سالن های کنفرانس بزرگ، مدیریت سخنرانان برای جلوگیری از تداخل و رعایت نظم حائز اهمیت است. با امکاناتی که سیستم های کنفرانس به مدیر جلسه می دهند او می تواند برای افرادی که متقاضی صحبت هستند، ترتیب و صف تعریف نماید و مانع صحبت کردن همزمان چندین نفر شود.

قیمت سیستم کنفرانس

قیمت سیستم کنفرانس به عوامل متعددی از جمله فضای اتاق کنفرانس، ظرفیت سالن، تعداد شرکت کنندگان، کیفیت تجهیزات و قابلیت های تجهیزات بستگی دارد. در این بین قابلیت ها و ویژگی های تجهیزات کنفرانس بیشترین تاثیر را در محاسبه قیمت دارند. به همین دلیل در هنگام تهیه تجهیزات کنفرانس باید نهایت دقت را به عمل آورد تا متناسب با نیاز و نوع فضا مناسب ترین تجهیزات انتخاب شود. در همین خصوص توصیه می کنیم قبل از خرید تجهیزات کنفرانس با مشاوران صدرا ایرانیان تماس حاصل فرمایید و به صورت کاملا رایگان مشاوره دریافت نمایید.

اجزا اصلی سیستم کنفرانس صدرا

سیستم کنفرانس را اجزای مختلفی تشکیل می دهد. در ساده ترین حالت یک سیستم کنفرانس متشکل از یک اسپیکرفون و وبکم است. در سالن های کوچک معمولاً از  اسپیکرفون و وبکم استفاده می شود. اما اگر جلسات در مکان های بزرگ تر انجام می شود، باید از یک سیستم متشکل از دوربین، نمایشگر، میکروفون استفاده کرد. صفحه نمایش موجب می شود که شرکت کنندگان بتوانند مطالب ارائه شده را مشاهده کنند. پیشنهاد ما، مانیتور تاشو صدرا مدل MC322 است . این مانیتور علاوه بر ظاهر زیبا، دارای صفحه نمایش Full HD و بلندگو داخلی است. به علاوه این مانیتورها توصیه می شود از دوبین های کنفرانس صدرا با کیفیت 4K استفاده کنید.

دوربین کنفرانس

میکروفون کنفرانس

نمایشگر کنفرانس

اسپیکرفون

مشاوره تخصصی و رایگان دریافت کنید.

تجهیزات سیستم کنفرانس صدرا

اکنون که با اجزا اصلی سیستم کنفرانس آشنا شدید، وقت آن است که تا بتوانید مطابق با نیاز خود بهترین نوع این سیستم را انتخاب نمایید. با توجه به اینکه چه نوع استراتژی برای جلسات خود دارید باید تجهیزات متناسب با آن انتخاب کنید. در زیر برخی از تجهیزات کنفرانس صدرا را به معرفی می رسانیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با تیم صدرا تماس حاصل فرمایید.

۱
میکروفون های کنفرانس صدرا
برای سیستم صوتی کنفرانس از میکروفون های گردن غازی (میکروفون کنفرانس) استفاده می شود. از میکروفون های صدرا می توان به مدل های SM50 و SM55 اشاره کرد که با توجه به قابلیت های بروز مانند حذف نویز، اتصال به دوربین کنفرانس و بلندگو داخلی و گردنی ۴۰ و ۶۰ سانتی، برای سالن های کوچک و بزرگ مناسب هستند.
۲
دوربین های کنفرانس صدرا
برای سیستم تصویری کنفرانس از دوربین های اتوترک استفاده می شود. دوربین های کنفرانس این قابلیت را دارند که با میکرفون های کنفرانس هماهنگ باشند. به این معنی که هرگاه یک میکروفون فعال شود دوربین به سمت میکروفون فعال چرخیده و شروع به تصویر برداری می کند. که به این قابلیت اتوترکینگ گفته می شود.
۳
مانیتور کنفرانس صدرا
وجود نمایشگر در سیستم کنفرانس بسیار ضروری است. در جهت اینکه بتوان تصاویر را پخش کرد یا محتوا مورد بررسی را به نمایش گذاشت به نمایشگر احتیاج خواهد. برای این امر می توان از مانیتورهای کنفرانس صدرا استفاده کرد. این مانیتور قابلیت هایی نظیر خم شدن و بلندگو داخلی و صفحه نمایش LED را در اختیار دارد.
۴
اسپیکرفون صدرا
اسپیکرفون ها تنها برای تماس های تصویری همراه با دوربین و تماس های صوتی قابل استفاده هستند و اکثر آنها میتوانند تا گروه های ۵ نفره را پوشش دهند. در این بین اسپیکرفون صدرا علاوه بر قابلیت حذف نویز و اتصال از طریق بلوتوث نیز می تواند در پهنای باند پایین (خطوط اینترنتی ضعیف)‌ به خوبی فعالیت کنند.

کیفیتی بالاتر از سیستم های خارجی

اولین قدم برای تجربه یک ویدئو کنفرانس و جلسه عالی، داشتن ابزار مناسب است. انواع مختلفی از تجهیزات وجود دارند که می توانید به سیستم کنفرانس خود اضافه کنید، اما در زمان انتخاب با این سوال که سیستم کنفرانس ایرانی بهتر است یا خارجی مواجه خواهید شد. صدرا ایرانیان با بررسی دقیق تمامی محصولات خارجی و جمع آوری نکات مختلف، محصولاتی را تولید کرده که علاوه بر دارا بودن قابلیت های روز دنیا از ویژگی های جدیدتری نیز برخوردار است. این مسئله علاوه بر بهبود کیفیت تجهیزات، موجب می شود تا هزینه های صرف شده برای تهیه این تجهیزات نسبت به نمونه های خارجی به میزان زیادی کاهش یابد.

مشاوره تخصصی و رایگان دریافت کنید.

مزایای سیستم کنفرانس صدرا

در دنیای صنعتی و مدرن، هر سازمانی به گسترش کسب و کار خود و جهانی شدن می اندیشد. خرید ویدئو کنفرانس می تواند یک راهکار عالی برای رسیدن به این اهداف باشد. این تجهیزات پا را فراتر از مرزها می گذارد و به شما امکان برقراری تماس های ویدیویی و صوتی چند نفره را در زمان واقعی در سراسر جهان می دهد. سیستم های کنفرانس صدرا به گونه ای تعبیه شده اند که یکپارچه باشند بدین معنی که با داشتن مزایای مختلف بتوانند در کمترین زمان برقراری تماس های صوتی و تصویری مختلف را فراهم آورند. در زیر به معرفی برخی از مزایای سیستم های کنفرانس صدرا می پردازیم.

سیستم های کنفرانس را از صدرا ایرانیان بخواهید

شرکت پایگاه تحلیل گران فناوری های نوین صدرا ایرانیان به منظور آسان سازی برگزاری جلسات حضوری و غیر حضوری (ویدئویی) تجهیزاتی مختلفی را تولید می نمایید. این تجهیزات کنفرانسی به گونه ای تعبیه شده اند تا با بسترهای ارتباطی داخلی کاملا هماهنگ باشند و نیازی به استفاده از برنامه ها یا سایر تجهیزات برون مرزی و خارجی نباشد. علاوه بر این موارد تمامی محصولات شرکت صدرا ایرانیان جهت اطمینان خاطر مشتریان عزیز با ۱۸ ماه گارانتی عرضه می شوند. جهت هرگونه سوال کارشناسان فروش به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به شما می باشند.

چک لیست خرید سیستم صوتی سالن کنفرانس

چک لیست خرید سیستم صوتی سالن کنفرانس زیر می تواند به شما در شناسایی بهترین اتاق جلسات کمک کند. به کمک این چک لیست می توانید توجه خود را به حوزه های مربوطه متمرکز کنید. ممکن است موارد بیشتری را برای این چک لیست ارائه دهید و هرچه دقیق تر باشید، وضعیت بهتری خواهید داشت. در بخش زیر این موارد را مرور می کنیم.

 • تعیین بودجه برای هزینه های اولیه
 • تعیین بودجه برای هزینه های ماهانه نگهداری
 • حداکثر تعداد شرکت کنندگان در سالن کنفرانس
 • نوع اطلاعاتی که در طول کنفرانس به اشتراک گذاشته می شود.
 • تجهیزات صوتی سالن کنفرانس: میکروفون ها، منبع تغذیه، آمپلی فایر و انواع بلندگوها و تجهیزات جانبی مانند سیستم ترجمه همزمان، سیستم رای گیری، ضبط صدا و تصویر
 • تجهیزات تصویر سالن کنفرانس: مانیتور و دوربین کنفرانس، دیتا ویدئو پروژکتور، پرده پروژکتور، ویدیووال، باکس اتصالات روی میز کنفرانس
 • نیاز به ضبط ویدئو کنفرانس – توجه به این مسئله می تواند درانتخاب دوربین برای آموزش مفید باشد.
 • پهنای باند مورد نیاز برای خدمات ویدئویی بهینه
 • رابط با سیستم های موجود و اتصال به اینترنت
 • پنل کنفرانس با قابلیت سهولت راه اندازی و استفاده آسان
 • کیفیت سیستم تصویر کنفرانس را آزمایش کنید – این کار را قبل از خرید یا تعهد به یک سیستم انجام دهید.
 • کیفیت خدمات صوتی کنفرانس را آزمایش کنید – این کار را قبل از خرید یا تعهد به یک سیستم انجام دهید.
 • برند تجهیزات
 • میزان تجربه فروشنده تجهیزات
 • خدمات ابری
 • گارانتی تجهیزات – مطمئن شوید که تجهیزات گارانتی و قیمت مناسبی دارد.
 • مسائل امنیتی – در دسترس بودن رمزهای عبور و سایر اقدامات امنیتی مربوط به سخت افزار و نرم افزار
 • به نحوه عملکرد کنسول شرکت کنندگان و کنسول ریاست توجه کنید.
 • کنسول های میکروفون کنفرانس برای مقابله با نویز و فیدبک چگونه عمل می کنند.
 • کنسول شرکت کنندگان چه قابلیت ها و امکاناتی را ارائه می دهد.
 • کنسول ریاست سیستم دارای چه قابلیت ها و ویژگی هایی است.
 • منبع تغذیه یا مرکز کنترل سیستم چه قابلیت هایی دارد.